Riigikogu "katuserahade" jaotamist arutatakse novembri teises pooles

Riigikogu regionaalsete investeeringute, ehk niinimetatud katuserahade jaotamist arutatakse rahanduskomisjoni esimehe Remo Holsmeri (RE) kinnitusel novembri teises pooles. Jaotamisele mineva summa suurusjärk jääb samaks, ütles ta.

Mullu läks jaotamisele 6,5 miljonit eurot. Holsmer märkis, et tänavu on suurusjärk sama, ent Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja Rahvusringhäälingu (ERR) rahastus on juba valitsuse poolt eelarvesse kinnitatud. Lisarahastuse taotlustest soovitakse sel aastal hoiduda.

Holmser rääkis, et EOK-le ja ERR-ile raha jaotamist on alati saatnud kriitika ja selleks, et läbipaistvust suurendada on toetus juba eelarves sees. "See on hea sõnum spordile tervikuna. See raha on stabiilselt tulevikus eelarvebaasis, et ei ole ühekordseid otsuseid aasta lõpus riigikogu poolt," sõnas ta.

Riigieelarve esimene lugemine oli 26. oktoobril. Esimene muudatusettepanekute tähtaeg on 9. november, teine lugemine on 16. novembril ja kolmas 7. detsembril. Holmser ütles, et fraktsioonide ettepanekud ehk niiöelda katuserahade taotlused tulevad pärast teist lugemist.

"Iga fraktsioon koondab kokku oma saadikute poolt need ettepankud ja esitab rahanduskomisjonile. Meie teeme need kohe avalikuks. Süsteem on täpselt sama nagu eelmisel aastal," ütles Holsmer.

Küsimusele, kas summade arvestus käib riigikogu kohtade alusel, vastas Holsmer, et sellist arvestust ei ole.

Holsmer nõustus, et kui näiteks EKRE peaks tegema hea ettepaneku, mis rahanduskomisjonis toetust leiab, siis võib fraktsioon saada oma taotlustele võrdse summa näiteks Keskerakonna või Reformierakonnaga.

"Meil oli eelmisel aastal analoogseid näiteid küll. Vabaerakond tegi ettepanekuid spordi, EOK, ringhäälingu osas. See ei ole selline per saadik jaotus," ütles ta.