Prokuratuur: pistiseandjad seotud ürituste korraldamisega

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder märkis, et kaitseväelasele pistise andmise kahtlusega ettevõtted on seotud ürituste korraldamisega.

Kahtlustuse kohaselt eelistas kaitseväe protokolliteenistuse spetsialist Kristjan Varik esitada tellimusi valitud ettevõtetele, mis andsid talle vastutasuna hüvesid.

„Pistise võtmise kahtlustusest võib välja lugeda, millega nad tegelevad, need valdkonnad on transport, majutus, toitlustus, kingitused,“ loetles Põder. Varik on praeguseks kaitseväest lahkunud.

Samas kriminaalasjas kahtlustatakse pistise andmises kümmet ettevõtet ja pistise vahendamises kaht ettevõtet ning nendega seotud inimesi. Pistise andmise kahtluse tõttu otsiti läbi ka Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu firma ATKO Grupi ruumid.

Seda, kui pikalt on pistise andmist uuritud ning kui pikalt pistise võtmine käis, ei saa prokuratuur uurimise tõttu avalikustada.

Põder selgitas, et juhtumit uurib kaitsepolitsei, sest kaitseväega seotud korruptsioonijuhtumid kuuluvad kaitsepolitsei uurimispädevuse hulka. Kahtlustatavate lõplik arv selgub menetluse käigus.