Politsei algatas Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse töötajate tegevuse kohta uurimise

Politsei alustas IRL-i liikmete avalduse peale Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse töötajate osas väärteomenetluse.

Keskkriminaalpolitsei (KKP) korruptsioonikuritegude büroo alustas möödunud nädalal väärteomenetlust korruptsioonivastase seaduse § 17 alusel, edastas Politsei- ja piirivalveameti keskkriminaalpolitsei pressiesindaja Kaarel Kuusk Postimehele

Põhja-Tallinna halduskogu liikmed Yoko Alender, Liisa Pakosta ja Tiit Riisalo esitasid keskkriminaalpolitseile avalduse uurimaks linnaosavalitsuse töötajate võimalikku korruptsioonikuriteo toimepanekut.

Täpsemaid asjaolusid keskkriminaalpolitsei tänasega ei avalda. «Täpsemad selgitused anname pärast menetluse lõppu,» lubas KKP pressiesindaja Kaarel Kuusk.

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjoni aseesimehe ja Põhja-Tallinna halduskogu liikme Liisa Pakosta sõnul on linnaosavalitsuse käitumisel selgelt ametiseisundi ja avaliku vahendi korruptiivse kasutamise tunnused.

Pakosta selgitas, et korruptsiooniks loetakse avalike vahendite kasutamist väljaspool oma ametiülesandeid enda või kolmandate isikute huvides. «Riigivastaste pikettide korraldamine ei ole kuidagi linnaosavalitsuse ametiülesanne, ent samas teenisid need Keskerakonna huve,» sõnas Pakosta, mis oli ka ajendiks politseisse avalduse esitamisel.

Väidetavalt on linnaosavalitsus maksnud avalikest vahenditest kinni riigivastaste meeleavaldusega seotud arveid.