Põhja-Tallinna vanem Karin Tammemägi lasti lahti

Tallinna linnavalitsus vabastas Põhja-Tallinna linnaosavanema Karin Tammemäe ametist.

Karin Tammemägi teatas kell 11 alanud pressikonverentsil, et tema ametist vabastamise põhjuseks on halvad suhted linnaosavanema asetäitja Priit Kutseriga.

Tallinna linna avalike suhete direktor Ain Saarna ütles kella 10.40 ajal Postimehele, et linnavalitsuse istung on lõppenud ja Karin Tammemägi vabastati ametist. Saarna sõnul oli otsus konsensuslik. «Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse sisekliima oli talumatult halb juba väga pikka aega,» põhjendas ta linnavalitsuse otsust.

Tammemägi vabastamise aluseks on linnapea ülesandeid täitva abilinnapea Taavi Aasa põhjendatud ettepanek, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Vastavalt linnavalitsuse otsusele täidab Karin Tammemägi teenistusest vabastamise päevale järgnevast päevast kuni uue linnaosa vanema ametisse nimetamiseni linnaosa vanema ülesandeid linnaosa haldussekretär Anne Nurk.

Karin Tammemägi on Põhja-Tallinna linnaosavanem olnud alates 2009. aastast. Varem on Tammemägi töötanud nii Harju maavalitsuses kui ka olnud Loksa linnapea. Ta kuulub Keskerakonda alates 2004. aastast.

Tammemäe tegevusest

Karin Tammemägi sattus viimati skandaali möödunud aasta lõpus, kui teda süüdistati oma alluvale Kaili Murule munitsipaalkorteri andmises. Tammemägi korraldas 2. detsembril enda kaitseks pressikonverentsi, kus ähvardas meediat kohtuga ja lükkas süüdistused korruptsioonis tagasi.

Põhja-Tallinna linnamajanduse osakonna peaspetsialist Kaili Muru tegi suve hakul oma ülemusele Karin Tammemäele avalduse, kus teatas soovist kandideerida Tööstuse tänava majas vabana seisnud kahetoalisele munitsipaalkorterile. Oma soovi põhjendas Muru avalduses kindlustunde puudumisega, kuna pole ette teada, millal tema eluaseme omanik võib üüri tõsta või korteri maha müüa. Muru märkis oma palgaks Eesti keskmise. Vaid kolm päeva hiljem kogunes erakorraliselt eluasemekomisjon, kes otsustaski Tööstuse tänava korteri Murule üürile anda. Samal ajal ootab sotsiaal- ja munitsipaalkorterit Põhja-Tallinnas üle tuhande inimese.

Sügisel otsisid keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo töötajad läbi Põhja-Tallinna valitsuse ruumid, kuna ühele Põhja-Tallinna valitsuse ametnikule ning ühele ettevõtjale esitati kahtlustus seonduvalt dokumentide võltsimise ja võltsitud dokumentide kasutamisega. Sama kriminaalmenetlus on jätkuvalt pooleli riigiprokuratuuris. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.