Põhja-Tallinna linnaosavalitsus aitas korraldada valitsusvastaseid pikette

11.02.2014


Kuigi Põhja-Tallinna linnaosavalitsus on siiani eitanud kaasosalust korteriühistute korraldatud valitsusevastastel pikettidel ja väitnud, et on saatnud ainult korteriühistute esimeestele infot piketi toimumise kohta, näitavad Eesti Päevalehe käsutuses olevad e-kirjad, et linnaosavalitsuse töötajad olid pikettide korraldamisega otseselt seotud oma tööajast ja tööarvutitega.

„Nüüd julgen ma väita, et ilma linna kooskõlastuseta, suunamiseta, abita ei toimunud ükski üritus ega saadetud laiali ühtegi teksti," ütles praeguseks Keskerakonnast välja astunud Irina Holland, kes oli üks pikettide peakorraldajaid.

Hollandi jutust ja tema Eesti Päevalehele antud kirjavahetusest linnaosavalitsuse töötajatega selgub, et pikettide korraldamisega oli seotud keskerakondlik Põhja-Tallinna linnaosavalitsus: linnaosavanema asetäitja Priit Kutser, linnamajanduse osakonna peaspetsialist Aavo Vään ja toonane linnaosavalitsuse avalike suhete nõunik Margus Eek.

Toimunuga olid kursis ka linnaosavanem Karin Tammemägi ning riigikogu Keskfraktsiooni liige ja Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkonna juht Yana Toom.

Priit Kutser ütles kommentaariks, et kuna talle meeldib vabal ajal kunstiga tegeleda, siis on ta mõnikord inimesi aidanud kujundustööde tegemisel.