Pevkur võtab SMITi teravama pilgu alla


Siseministeeriumi spetsialistid hakkavad edaspidi hoolikamalt jälgima infotehnoloogia- ja arenduskeskuse SMIT suuremahulisi hankeid, ütles siseminister Hanno Pevkur.

Äripäev kirjutas, et SMIT korraldas 6 miljoni eurose IT-seadmete riigihanke, mis mitme konkureeriva tootja esindaja sõnul soosis üht pakkujat. Kümme päeva pärast pakkumiste esitamise tähtaega ning IT-firmade ühisprotesti hange tühistati, ent uued väljatöötamisel olevad tingimused on mõne osaleja hinnangul veel hullemad.

Järgneb siseminister Hanno Pevkuri kommentaar:

"Olen SMITi juhiga vestelnud ja usun, et ta on teinud toimunust vajalikud järeldused. SMIT peab tagama kõikide hangete absoluutse läbipaistvuse. Veelgi enam - ühe suurima ning olulisima IT-asutusena peab SMIT olema sektorile positiivseks eeskujuks ja asutuseks, kellega erasektor probleemideta koostööd teeb.

Olen palunud ka ministeeriumi vastava ala spetsialistidelt edaspidi suuremat tähelepanu seoses SMITi suuremahuliste hangetega. Ma usun, et eelkõige SMITile endale oli kasulik, et see teema laiema avalikkuse ette jõudis, ja usun, et ka kõikidele turuosalistele on parem see, kui viiakse läbi uus hange."