Parteimaksu maksmata jätnud linnaametnik lahkub ametist ja Keskerakonnast

 Sel nädalal lahkub nii Keskerakonnast kui abilinnapea nõuniku ametist Johannes Merilai, kes oli üks linnaametnikest, kes jättis parteikassasse üle kandmata viis protsenti oma palgast.Paari nädala eest ajakirjandusse lekkinud e-kirjades juhtis Keskerakonna peasekretär Priit Toobal linnapea Edgar Savisaare tähelepanu sellele, et mitmel ametnikul on ametikohatasu maksmata.


«Vaatamata korduvatele meeldetuletustele ei ole alljärgnevad erakonna liikmed oma kohustusi erakonna ees täitnud ning seoses sellega teen ettepaneku kaaluda järgmiste töötajate ametist vabastamist: keskkonnaameti juhataja Otto Popel, Kesklinna valitsuse vanema asetäitja Reena Tolmik, munitsipaalpolitseiameti juhataja Monica Rand, abilinnapea nõunik Johannes Merilai,» kirjutas Toobal Savisaarele.


Savisaar nõudis selle peale ametnike vallandamist. Popel teatas paari päeva pärast, et lahkub vabatahtlikult ametist ja Rand viidi mupo juhataja kohalt üle Tallinna Turgude juhiks. Kesklinna valitsus teatas, et Tolmik jätkab oma ametis. Ainsana jäi lahtiseks Merilai tulevik.


Täna kinnitas Merilai Postimehele, et käesolev nädal jääb talle abilinnapea nõunikuna viimaseks. «Astusin täna, 27. märtsil välja ka Eesti Keskerakonnast. Minu plaan oli töötada Tallinna linnavalitsuses sügiseste valimisteni, aga märtsi keskel avalikuks saanud e-kirjad ja nendest puhkenud skandaal sundisid mind tegema lahkumisotsuse juba praegu. Muidugi on mul sellest kahju, sest igapäevane tööõhkkond abilinnapeade Taavi Aasa ja ka Kalle Klandorfiga oli hea,» ütles Merilai Postimehele.


«Viimasel aastal tegelesin igapäevaselt Tallinna tasuta ühistranspordi välismeediakajastuse haldamisega. Jättes kõrvale Eestis peetava debati, äratas see maailmas suurt huvi ja tõi meile aasta jooksul sadu päringuid ja intervjuusoove, millest sündis loendamatu hulk lugusid. Juba suvel võis kajastuse hulka võrrelda Tallinnale kultuuripealinna aastal osaks saanuga. See on olnud ametialaselt paeluv ja eneseteostust pakkuv ning võimaldanud mul suhelda lähiriikide suurimate ajakirjandusväljaannetega, aga ka maailma suurimate meediakorporatsioonidega,» rääkis Merilai.


«Seetõttu ei olnud mul meeldiv ajalehes avaldatud kirjast lugeda, et minu töökoht sõltub parteiliste rahanõuete rahuldamisest ja linnapea heidab mulle ette probleeme ametikohustuste täitmisel. Milles need etteheited täpselt seisnesid, ma ei tea ja mingitest parteilistest ametikohustustest mul oma ülemuse, Taavi Aasaga juttu ei olnud,» lisas ta.


«Poolteist aastat Tallinna abilinnapea nõunikuna töötamist oli mulle põnev aeg ja väga hea praktika. See oli heas seoses minu õpingutega Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudis. Usun, et kommunikatsiooni alal saab olema ka minu järgmine töökoht, kuid täpsemaid tulevikuplaane ma veel teinud ei ole,» ütles Merilai.

Allikas: Tallinna Postimees