Ministeerium: rahakantimises süüdistatava ja ametis jätkava kaitsekolledži finantsjuhi tegevusele annab hinnangu kohus


Eesti Päevaleht kirjutas möödnunud nädalal, et Balti kaitsekolledži finantsjuht Jana Lundblad jätkab 30 000 euro eest reisidel käimise süüdistusest hoolimata oma ametis. Kaitseministeeriumi pressiesindaja Artur Jugaste sõnul nemad Lundbladi tegevusele hinnangut ei anna, vaid seda teeb kohus.

Jugaste rääkis Delfile, et pärast juhtunu ilmsikstulekut kontrollisid kaitseministeeriumi ja kaitseväe siseaudiitorid täiendavalt kolledži raamatupidamist ja rahakulutust ning tegid konkreetsed ettepanekud süsteemi parandamiseks.

"Need ettepanekud on kaitseministeeriumi kontrollimisel kolledžis tänaseks ellu viidud – nii näiteks on parandatud kolledži raamatupidamiskorda ning loodud tugiteenuste juhi ametikoht. Selle tulemusel on rahakasutus kolledžis muutunud läbipaistvamaks ja kontrollitumaks, mis loodetavasti välistab teiste sarnaste juhtumite kordumise, samuti kontrollib ka riigikontroll iga-aastaselt õppeasutuse raamatupidamist," ütles Jugaste.

Kolledži raamatupidamist, sh finantsjuhi tegevust kontrollib ministeeriumi esindaja sõnutsi aga iga-aastaselt riigikontroll.

"Konkreetse inimese tegevusele annab hinnangu järgmisel nädalal kohus ning oleme veendunud, et kohtuotsuse põhjal langetab kaitsekolledž ka vajalikud otsused," arvas Jugaste.

Eesti Päevaleht kirjutas 15. mail, et Balti kaitsekolledžis toimunu on klassikaline näide sellest, kuidas kratid riigi raha eest toimetava asutuse raha omaenda tarbeks, seekord puhkusereisideks kasutasid. 30 000 eurot pole väike raha ja selle eest sai mõnusat äraolemist korraldada mitmel erineval maal. Asutuse finantsjuht läheb omastamise kahtlusega kohtu ette ja loo võiks lahendatuks lugeda. Ent, nagu Eesti Päevaleht avastas, püsib finantsjuht oma ametis rahulikult edasi ja kamandab kogu asutuse rahakoti üle edasi, justkui midagi polekski juhtunud.