Kui ka asi tundub ebaeetiline, ei saa kriminaalmenetlust alustada, kui kuriteo tunnuseid pole.
Ajaleht Põhjarannik kirjutas nädalavahetusel, et riigikogu liige ja endine siseminister Marko Pomerants soovitas Toila uuel koalitsioonil loobuda volikogu esimehe ja Pomerantsi parteikaaslase Kalle Lehismetsa umbusaldamisest või muidu võib riik jätta Toila sadama ja rannaala arendamise projekti toetuseta.
Kuna avaldatust jäi otsene mulje, et tegemist võib olla mõjuvõimuga kauplemisega, uuris ajakirjandus ka kapo ja riigiprokuratuuri seisukohta. Nende esmaspäevane arvamus oli, et meedias avaldatud andmete põhjal ei ole Pomerantsi suhtes kriminaalasja alustamiseks alust.
See tõstatas aga küsimuse, kas meedia peab enne siis kogu uurimistöö ära tegema ning asjaga seotud osapooltega isegi ei räägita. Eesti Päevaleht tegi eile vastavad päringud nii riigiprokuratuuri kui ka kaposse ning sai teada, et nii see õnneks siiski pole. Esmalt selgitas kapo pressiesindaja Harrys Puusepp, et kriminaalmenetlust on seaduse kohaselt lubatud alustada üksnes juhul, kui uurimisasutusele on saanud teatavaks kuriteo tunnused. Seejuures pole uurimise seisukohalt erinevust, kas teave põhineb asutuse enda kogutud informatsioonil, inimese avaldusel või ajakirjanduses avaldatul. „Kõnealusel juhul kriminaalmenetlust ei alustatud, kuna ajakirjanduses avaldatud teabest ei ilmnenud kuriteo tunnuseid. Neid ei ilmnenud ka täiendaval andmete kogumisel,” kinnitas Puusepp.
Allikas: EPL Online