Kunnast ähvardab 960-eurone sunniraha nõue

02.11.2011

Kuigi kevadel üksikkandidaadina riigikokku pürginud Leo Kunnas maksis ära talle määratud esialgse sunniraha, ei ole ta siiani valimiskampaania aruandluses esinevaid puudujääke kõrvaldanud, mistõttu ähvardab teda 960-eurone sunniraha nõue.

«Tal on valimiskampaania aruandes tühi lahter. Ta peab selle lahtri ära täitma ja see ei ole keeruline,» ütles erakondade rahastamise järelevalve komisjoni aseesimees Kaarel Tarand.

 

Komisjon leidis, et Kunnas tasus küll viimases hoiatuses talle määratud sunniraha 320 eurot, kuid seaduses sätestatud ja ettekirjutuses viidatud puudujäägid on tänaseni likvideerimata, mistõttu ERJK otsustas saata Kunnasele järjekordse hoiatuse, mille täitmata jätmisel rakendub sunniraha nõue 960 euro ulatuses.

 

«Siin on asi põhimõtteline. Komisjon peab kindlustama seaduse täitmise,» ütles Tarand. «Me ei saa luua pretsedenti sellega, et kuna tegemist on pisiasjaga, siis me ei nõua järjekindlat seaduse täitmist.»

 

Tarand ütles, et kui inimene talle sõbralikult ja ametlikult antud soovitusi seaduse täitmiseks kuulda ei võta, siis tuleb minna sammuke edasi.

 

«Komisjonil puudub võimalus asi pooleli jätta,» sõnas Tarand.

 

Allikas: PM Online