Korruptsioonikahtlustuse saanud Aivar Soop peatas parteilise kuuluvuse

Korruptsioonikahtlustuse saanud Tartu vallavanem Aivar Soop on kriminaalmenetluse ajaks peatanud oma kuuluvuse Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL).

IRLi Tartumaa piirkonna juhi Rein Koka käes on avaldus, mille kirjutas Aivar Soop viis päeva pärast kahtlustuse saamist, vahendas ERRi uudisteportaal «Aktuaalset kaamerat».

Kahtlustuse kohaselt oli Soop seotud 100 000 euro suuruse investeeringu ja laenu andmisega sihtasutusele, mille nõukogu liige ta ise oli, samuti kahtlustatakse teda valla bensiinikaardi kasutamises isikliku auto tankimiseks.

Rein Koka sõnul teab tema kahtlustusest sama palju kui ajakirjandus on vahendanud ja Soop talle ise rääkinud ning selle põhjal ei näe ta Aivar Soobil süüd episoodis, millega Tartu vald andis raha sihtasutusele Emajõe Jõeriik, projekti «Riverways» puhkelade rajamiseks Amme jõe äärde.

Kuigi Soop on ennast IRList taandanud, siis vallavanemana ta praegu jätkab.

Soop sai korruptsioonikahtlustuse 29. septembril. Ta on öelnud, et ei kavatse ametist tagasi astuda, sest ei näe endal süüd.

Korruptsioonikuritegude büroo töötajad on Soobi üle kuulanud ning läbi otsinud Tartu vallavalitsuse maja. Kriminaalasja eeluurimist teeb keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Soopi kahtlustatakse toimingupiirangu rikkumises suures ulatuses ning valla vara omastamises. Esimese puhul tähendab «suures ulatuses» vähemalt 40 000 euro väärtusega tehingus osalemist või otsuse tegemises osalemist. «See puudutab vallavalitsuse poolt maksete teostamist sihtasutusele, mille nõukogu liige vallavanem ise on,» selgitas septembri lõpus intervjuus Kuku raadiole keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler.

Soop on juba mitmendat ametiaega Tartu valla juht ning praegu ka Tartumaa omavalitsuste liidu esimees. IRLi kuulunud Soop läks 2013. aasta kohalikel valimistele valimisliidu Kohalik Elu ridades ja sai 392 häält.