Kenya parlamendiliikmed määrasid endale uuesti 81 000-eurose lahkumistasu

14.01.2013

 Ida-Aafrikas asuva Kenya parlamendiliikmed määrasid endale enne märtsis toimuvaid valimisi 81 000-eurose lahkumistasu, relvastatud ihukaitsja, diplomaatilise passi ja ligipääsu lennujaamade VIP-lounge'idesse.

Tegemist on teise korraga kui Kenya parlament omale „kuldse käepigistuse“ määrab. President Mwai Kibaki pani eelmisel aastal samasugusele katsele suure protestilaine tõttu veto, vahendab BBC News.


Kenya parlamendiliikmed on niigi ühed kõrgemini tasustatud Aafrikas, teenides ligi 10 000 eurot kuus. Keskmine palk Kenyas on 1300 eurot aastas.


Hääletus lahkumispaketi üle toimus parlamendis kolmapäeval. Istungitesaalis, mis renoveeriti eelmisel aastal üheksa miljoni euro eest, oli kohal alla 30 rahvaesindaja, selgub neljapäeval avaldatud protokollist.


Lahkumispakett on sama, mis juba oktoobris heaks kiideti, kuid seekord on parlamendiliikmed ette näinud preemiad ka presidendile (ligi 230 000 eurot sularahas ning muud toetused), asepresidendile ja peaministrile.


Kui president Kibaki seaduse eelmisel korral vetostas, ütles ta, et see on riigis praegu valitsevates majandusoludes lubamatu.


Kenya parlament on korduvalt tagasi lükanud streikivate avaliku sektori töötajate palgatõusunõudmised, väites, et selleks ei ole raha.

Allikas: Delfi