Kapo pidas kinni pistisekahtlusega haridus- ja teadusministeeriumi ametniku

Kolmapäeval pidas kaitsepolitsei kinni haridus- ja teadusministeeriumi ametniku, kahtlustades teda pistise võtmises.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Marko Uibu kinnitas, et kaitsepolitsei ja Lõuna ringkonnaprokuratuuri menetletavas kriminaalasjas on haridus- ja teadusministeeriumi ametnik tõepoolest kinni peetud. Teda kahtlustakse pistise võtmises.

Tegemist ei ole ministeeriumi tippjuhtkonda kuuluva ametnikuga, lisas Uibu.

«Kuna menetlustoimingud hetkel käivad, ei saa kahtlustuse sisu täpsemalt avaldada.»

Kaitsepolitseiameti komissar Andres Kahar lisas samuti, et menetluse sisu ei saa praegu avaldada. Küll lisas ta, et ametnikule on esitatud kahtlustus korduvas pistisevõtmises. Kriminaalmenetlust on alustatud karistusseadustiku paragrahvi 293 lg 2 pn 3 järgi, mis käsitleb pistisevõtmist rohkem kui ühel korral.

Hommikul viibisid Tartus haridus- ja teadusministeeriumi majas kaitsepolitseiameti ametnikud, et koguda uurimiseks lisainfot.

Haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja Asso Ladva märkis, et kahtluse all on infosüsteemide talituse juhataja Jaanus Christoffel. «Ta olla meelehead võtnud,» kinnitas Ladva Postimehele. Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukasele tuli ametniku kahtluse alla sattumine üllatusena.

Christoffeli ülesandeks on hallata infotehnoloogia seadmeid ja korraldada nende hankeid. Tema tööülesandeid täidab praegu ministeeriumi haldustalituse juhataja.