Kapo kahtlustab Savisaart korduvas altkäemaksu võtmises

22.09.2015

Kaitsepolitsei kahtlustab Keskerakonna esimeest ja Tallinna linnapead Edgar Savisaart korduvas altkäemaksu võtmises, BNSi ametlikult kinnitamata andmetel on Savisaare korruptsioonikaasuse raames kahtlustuse saanud ka suurettevõtja, Silikaat Grupp ASi juhatuse liige Vello Kunman ja endine tipp-poliitik Villu Reiljan.

Teisipäeva hommikul esitas kaitsepolitsei Savisaarele kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises, teatas riigiprokuratuur. Riigiprokuratuuri pressiesindaja ütles Postimehele, et praegu viiakse Savisaarega läbi menetlustoiminguid ja ta on kahtlustatavana kinni peetud.

Virumaa Teataja reporter viibib hetkel Hundisilmal, kus on ka Savisaare ametiauto Mercedes. Kohal on kiirabi. Veel on Hundisilmal Savisaare poeg Erki Savisaar ning Tallinna linnavalitsuse ja kaitsepolitsei ametnikud.

Hundisilmal viibiva Virumaa Teataja reporteri Kristel Kaljuvee hinnangul hakatakse kapolt kuriteokahtlustuse saanud Tallinna linnapead Edgar Savisaart peagi tema maakodust Hundisilmalt ära viima.

Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Kalle Klandorf ütles Postimehele, et täna otsiti läbi paari abilinnapea kabinetid, kuid mitte tema oma. Ta lisas, et tal puudub toimunu kohta igasugune informatsioon.

Abilinnapea Arvo Sarapuu kinnitas samuti, et tema kabinetti läbiotsimine ei puudutanud. Samas ütles ta, et ei suuda uskuda, et Savisaar on kinni peetud ja et «opositsiooniliidrile võidakse nii teha».

Abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles, et oli päeva esimesel poolel linnavalitsusest eemal. «Ma käisin lasteaedades, mul on sama palju infot nagu teil,» ütles Kõlvart, kelle sõnul ei ole tema vastu keegi huvi tundnud. «Mina olen praegu enda kabinetis, aga ei näe märki, et keegi tunneks huvi minu kabineti või minu vastu,» rääkis Kõlvart.

Kahtlustuse järgi võttis Savisaar 2014. ja 2015. aastal korduvalt altkäemaksu varade ja soodustustena nii enda kui ka kolmanda isiku kasuks kokku mõnesaja tuhande euro väärtuses. Karistusseadustik näeb altkäemaksu korduva võtmise eest ette ühe- kuni 10-aastase vangistusega.

Alates teisipäeva hommikust teostavad kaitsepolitsei ametnikud menetlustoiminguid mitmes kohas ning mitme inimese suhtes. Kriminaalmenetlust juhib riigiprokuratuur.Teisipäeval esitati kahtlustus ka mitmele inimesele, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises, andmises ja vahendamises. Kõik kahtlustatavad on Eesti kodanikud. Esialgsetel andmetel on kinni peetud ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanik Aivar Tuulberg.

Keskerakond teatas, et erakonna hinnangul on Savisaare kinnipidamine poliitiliselt motiveeritud. «Antud juhtumi ajastus viitab sellele, et püütakse summutada mastaapset korruptsiooniskandaali Tallinna Sadamas, millega on seotud võimuerakonnad,» leidis partei.

Erakond kinnitas pressiteates, et neil puudub praegu uurimise kohta täiendav teave. «Juhtkond arutab tekkinud olukorra üle, kui laekub uut informatsiooni. Meediaesindajatele anname täiendavat teavet, kui seda laekub,» lisas erakonna pressiesindaja.