Kalle Mälberg esitas Urmas Klaasi kohta kuriteoteate, milles süüdistab teda korruptsioonis ja mõjuvõimuga kauplemises

23.12.2013

Kalle Mälberg esitas riigiprokuratuurile kuriteoteate reformierakondlasest riigikogu liikme Urmas Klaasi suhtes, teatas BNS.

Riigiprokuratuurile adresseeritud kuriteoteates kirjutab Mälberg, et allakirjutanul on "alust kahtlustada riigikogu liiget Urmas Klaasi ulatuslikus korruptsioonis ja riigiriisumises, mis seisneb mõjuvõimuga kauplemises, huvide konflikti poliitilises ärakasutamises ning niinimetatud kolme pöördukse efektiga riigi rahade süstemaatilises riisumises, Eesti poliitilise kultuuri maine kahjustamises ja rahvuskultuuri politiseerimises."

Mälberg palub kirjas riigiprokuratuuril algatada "uurimine kuriteoteates kirjeldatud asjaolude väljaselgitamiseks ning osundatud kuriteo tõkestamiseks ja pädeva õigushinnangu andmiseks".

"Soovin Kalle Mälbergile meelerahu," ütles Urmas Klaas BNS-ile, kommenteerides Mälbergi avaldust.

Mälberg kirjutab, et avalikkust on sügavalt häirinud kultuurilehe Sirp ümber lahvatanud skandaal, kuid "skandaali faktilise teostaja ning sündmuste keskmes oleva Urmas Klaasi isiku tegevuse õiguslik ja poliitiline hinnang on jäänud tegemata."

Mälberg kandideris viimastel kohalike omavalitsuste valimistel Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirjas, kuid ühtegi parteisse ta ei kuulu.

Eelmisel kümnendil süüdistati ajakirja Eesti Loodus endisi juhte Kalle Mälbergi ja Uno Siitanit riisumises. Kuna riigikohus ei võtnud ringkonnaprokuröri kaebust arutlusele, jäid jõuse nii Mälbergi kui ka ja Siitani suhtes langetatud õigeksmõistvad kohtuotsused.