Kaja Kallas: riigikogu liikmed on eetikakoodeksi osas skeptiliselt meelestatud

27.06.2012
Reformierakondlane ja praegu lapsepuhkusel viibiv riigikogu liige Kaja Kallas tõdeb, et riigikogu liikmed on tema algatatud eetikakoodeksi koostamise kava osas skeptiliselt meelestatud. 
"Kuivõrd paljud riigikogu liikmed on eetikakoodeksi osas üsna skeptiliselt meelestatud, siis esialgu on see üsna minu enda algatus, millele loodan rohkem toetajaid saada, kui ettepanekud juba konkreetsemad," ütles Kallas Delfile.
 
Kallase sõnul ei ole ta esialgu suurt toetust tundnud ka oma fraktsiooni liikmetelt.
 
Kallas lubas suvel tegeleda ettevalmistustöödega. "Kohtun erinevate eetika ja korruptsioonivastase võitlusega tegelevate organisatsioonidega, töötan läbi erinevaid eetikakoodekseid ja loodan ka esmase projekti koostada," loetles ta.
 
Tuginedes oma praktikale riigikogus ütles Kallas, et tunduvalt paremini edenevad asjad siis, kui on ees juba konkreetsem dokument, mille üle diskussioone pidada.
 
Seetõttu pidas ta mõistlikuks teha sügisel eetikakoodeksi põhimõtete üle arutamiseks suurem seminari laadis kohtumine koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskusega, kes on aidanud erinevatel organisatsioonidel eetikakoodekseid koostada.
 
Kallas lisas, et kindlasti on kavas arutada dokumenti nii fraktsioonis kui ka teiste riigikogu fraktsioonidega.
 

Kallas naaseb lapsehoolduspuhkuselt riigikogu tööle juulis.

Allikas: Delfi