IRLi liige: Nii häbi on erakonna pärast!

15.03.2012

Kui Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) otsustas Toila võimuliitu rahast ilma jätmisega mõjutada püüdnud Marko Pomerantsi juhtumi kinni mätsida, teatas sama partei liige Aimar Altosaar, et tal on sügavalt piinlik erakonna juhtide sellise käitumise pärast. 

Ligi 20 aastat nii Isamaaliidus kui pärast ühinemist Res Publicaga ühenderakonnas olnud Aimar Altosaar ütles Põhjarannikule, et selline vassimine on tema meelest väga näotu ja häbiväärne. “Ma ei tea, miks nad seda teevad ja miks nii käituvad. Kas oli siis raske öelda, et jah, tegin, palun vabandust?” imestas kunagine Isamaaliidu peasekretär Altosaar erakonna praeguste juhtide ja Pomerantsi käitumise üle.
 
Tema sõnul on erakonna juhtidel kadunud igasugune kontakt reaalse maailmaga. “See on justkui kosmoselaev, mis on lendu lastud, kuid ilma raadiosaatjateta,” märkis ta.
 
Tema sõnul eksivad kõik, ent inimestel on ka õigus ja kohustus oma vigu tunnistada. “Mul on nii häbi oma erakonna pärast,” kinnitas Altosaar.
 
Ajaleht Põhjarannik kirjutas eelmisel nädalal, et riigikogu liige Marko Pomerants soovitas Toila uuel koalitsioonil loobuda tema volikogu esimehest parteikaaslase Kalle Lehismetsa umbusaldamisest või muidu võib riik jätta Toila sadama ja rannaala arendamise projekti toetuseta.
 
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Urmas Reinsalu sõnul lükkas Marko Pomerants ümber kahtlused nagu oleks ta püüdnud Toilas kohalikku võimu mõjutada.
 
Põhjarannikule ütles aga Pomerants, et see oli tal esimest korda sel kombel kohalikku võimu mõjutada, nägemata küll oma käitumises midagi sobimatut.
 
Allikas: Delfi