Holsmeri sõnul jääb "katuseraha" kasutamine saadiku vastutusele

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Remo Holsmer ütles, et tänavune nn katuseraha kasutamine ei tohiks riigikogule halba varju tuua, ent iga saadik vastutab oma tegevuse eest ise.

"Selline õigus eelarvesse teha ettepanekuid on igal riigikogu liikmel. Seda on kasutatud juba aastaid ja aastaid. Ma arvan, et see tugevdab ka saadiku seost valimisringkonnaga, sunnib teda otsima üles võimalikke probleemkohti oma valimispiirkonnas, kuhu võiks teatavaid investeeringuid teha," ütles Holmser Vikerraadio saates "Uudis +".

Ma arvan, et sellist halba varjundit on ehk liiga palju eelnevatel aastatel sellistele investeeringutele heidetud.

Saatejuht Mirko Ojakivi küsis Holsmerilt, kas raha jagamine on sel korral paremini läbi mõeldud. Ojakivi pakkus, et tõenäoliselt on halb varjund katuserahale tekkinud seetõttu, et nii avalikkus, kui ka ajakirjandus on avastanud mitmetel puhkudel objekte, mille puhul on olnud, kas väga tihe seos mõne parlamendisaadikuga või on seal mingisuguseid muid konstruktsioone pidi seatud see investeering kahtluse alla.

Holsmeri sõnul esitab iga fraktsioon rahanduskomisjonile omapoolsed ettepanekud ja ka vastutab nende eest. "Ma julgen küll öelda, et halba varju heitvad seosed on viidud miinimumini. Ma usun, et kokkuvõttes lähevad need ettepanekud ja rahaeraldised õigesse kohta," ütles Holsmer.

Ta märkis, et investeeringud lähevad üle Eesti läbi omavaltsuste erinevatele objektidele. "Aga näiteks ka siin paraolümpia komiteele, päästeliidule, külaliikumisele "Kodukant". Lisaks naiste varjupaigad, Toidupank," nimetas ta Reformierakonna fraktsioonis kokkulepitud objekte.

"Ma usun, et sisulises osas selliseid suuri etteheiteid olema ei saa. Lõppkokkuvõttes jääb vastutus konkreetsele saadikule ja tema eetikale ja tõekspidamistele," kordas ta.

"Ma ei tahaks küll öelda, et mingil hetkel riigikogu liikmetel enam ei oli õigust teha ettepanekuid eelarvesse. Minu meelest on see täiesti normaalne käitumine. Ja kui riigikogule on antud kohustus eelarve vastu võtta, siis peab olema tal kindlasti ka võimalus teha sinna ettepanekuid," lõpetas riigikogulane.

Holsmeri sõnul läheb seekord jagamisele umbes kuus miljonit eurost.