Fotod: endine kapo peadirektor tegi linnavalitsuse ees putukatõrjet

Endine kaitsepolitseiameti peadirektor ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) linnapeakandidaat teeb kohalike valimiste kampaania raames Tallinna linnavalitsuse hoone ees nn korruptsioonitõrjet.

Kell 11 alanud üritusele kutsuti ühel hetkel politsei, politsei saabudes läksid osalejad aga rahumeelselt laiali. Aeg avaldas erakonna kodulehel ka oma visiooni korruptsiooni lõpetamiseks Tallinnas.

IRL tegi oma valimisüritusest sotsiaalmeedias otseülekande.

Tallinna linnapea ülesandeid täitev Taavi Aas teatas pressiteate vahendusel, et IRLi linnapeakandidaat Raivo Aeg alustas oma kampaaniat täna linnavalitsuse ees õigusrikkumisega, kui sulges lintidega linnavalitsuse ees asuva kõnnitee.

Aas märkis, et avaliku korra eeskirjast kinnipidamine tähendab ühiselu reeglite austamist. «Kõnnitee on jalakäijatele vabaks kasutamiseks ja poliitaktsioonide läbiviijatel palun seda järgida,» ütles ta ja lisas, et vabadus meelt avaldada on meil laialdane ning selleks ei ole tarvis linnaruumis liikujaid omavoliliste piirdelintidega segada.

Aas osutas, et kahetsusväärsel kombel tegeleb Isamaa ja Res Publica Liit ning Raivo Aeg oma poliitaktsiooni käigus linna teenistujate halvustamise ja laimamisega. «Inimene, kes valimatult ja alusetult linna töötajaid laimab, ei sobi organisatsiooni juhtima ja innustama,» leidis keskerakondlane.

«Aegi ajal töötas kapos nii spioone kui korruptante, Dresseneid ja Põdereid, seega ei peaks ta liialt lahmima,» lisas Aas.