Ester Tuiksoo: kõiki valijaid ei tasu usaldada

15.05.2012

Olime kaitsjaga algusest peale seisukohal, et see on minu suhtes ebaseaduslik, kommenteeris riigikogu liige Ester Tuiksoo kriminaalasja lõpetamist.

Riigiprokuratuur teatas täna, et lõpetas kriminaalasja Ester Tuiksoo ja Priit Toobali mõjuvõimuga kauplemise episoodis.

 

„See oli mulle õpetlik, et mitte kõigi valijatega ei tasu suhelda ja kõiki valijaid ei tasu usaldada,“ ütles Tuiksoo. „Täna on olukord selline, et kui ükskõik milline riigikogu liige suhtleb väidetavate valijatega ja kui see valija on juhuslikult ka erakonna toetaja, siis võib algatada igasuguseid kriminaalasju.“

 

Kaitsepolitsei esitas Ester Tuiksoole ja Priit Toobalile tänavu jaanuaris kahtlustuse mõjuvõimuga kauplemises. Kahtlustuse kohaselt mõjutasid Tuiksoo ja Toobal, kasutades ebaseaduslikult ära oma ametikohast tulenevat mõjuvõimu, 2011. aasta juunist septembrini Jüri Luige palvel SA Tallinn 2011 juhatuse liiget Jaanus Mutlit, et viimane kasutaks oma ametiseisundit ja organiseeriks Luigele võimaluse osutada heli- ja valgustehnika rentimise ja ilutulestiku korraldamise teenuseid Tallinn Kultuuripealinn 2011 üritustel. Vastutasuks soovis Toobal kokkuleppel Tuiksooga, et Luik tasuks osutatud ja osutatavate teenuste eest saadud tulust osa Toobalile Eesti Keskerakonna toetuseks.

 

Ester Tuiksoo ütles, et tal on kahetsusväärne nüüd teada saada, millise taustaga inimestega teeb kaitsepolitsei ja prokuratuur koostööd. „Loomulikult teeb see ettevaatlikuks meid kõiki, et mis meil siin Eestis toimub,“ lausus Tuiksoo. „See ei ole euroopalik maneer, kui opositsioonierakondade poliitikuid püütakse sellisel moel ja viisil õiguskaitseorganite abiga rünnata.“

 

Tuiksoo sõnul puudub õiguskaitseorganite tegevuse üle sisuliselt järelevalve. „Meil on seaduses sätestamata, kuidas toimub järelevalve õiguskaitseorganite üle. Sümboolselt on kirjas, et meil on selleks komisjon, aga sellel komisjonil puudub töökord, üksikasjad ja kontrollivõimalus,“ lisas ta.

 

Allikas: ÄP Online