Audit: IT-ametnikud loobivad riigi raha tuulde

Aasta jooksul koolitasid IT-ametnikud end nii krossirajal, kõrtsitalus kui ka forellitiigi ääres. Ametnikud keelduvad meelelahutuskohtades korraldatud koolitusi põhjendamast. Siseministeerium korraldab SMIT-i tegevuse edasiseks uurimiseks uue auditi. 

Eesti Päevalehel õnnestus pärast pea kaks kuud kestnud vaidlusi saada enda valdusse siseministeeriumi auditi tulemused, mis näitavad süstemaatilist ja ulatuslikku riigi raha raiskamist siseministeeriumi alla kuuluvas infotehnoloogia- ja arenduskeskuses (SMIT).
SMIT tõusis tähelepanu keskmesse juuni alguses, kui ajaleht Äripäev paljastas, et 15 keskuse töötajat käisid märtsikuus Saksamaal Hannoveri tehnoloogia­messil. Maksumaksjale 20 000 eurot maksma läinud reis tekitas skandaali, SMIT-i juht Mari Pedak taandus ametist.
 
Nüüd näitavad siseministeeriumi siseauditi tulemused, et tehnoloogiamessi külastus oli SMIT-i ametnikele vaid üks paljudest riigi rahaga korraldatud ja meelelahutusega ühendatud koolitustest.
 
Audiitorid toovad esile, et möödunud pooleteise aasta jooksul on IT-ametnikud tervelt 21 korral käinud koolituse või seminari sildi all Laitse hobikrossirajal, Mustjõe kõrtsitalus, Oxforelli forellipüügikeskuses, veematkadel või Tallinki laevaga sõitmas. Veel enam: möödunud aasta jooksul on meeleolukates paikades ette võetud koolitusi jagunud igasse kuusse, vaid august jäeti vahele. Tugamanni Veskis korraldasid ametnikud koolituse teemal „Peata koosolekud!”, Mustjõe kõrtsitalus arendati „meeskonnatöö oskusi”, sama tehti ka Veematkad OÜ juures korraldatud üritusel.
 
Laitse Graniitvilla skulptuurigaleriis võtsid ametnikud kokku aastatulemusi ja esitlesid rahulolu-uuringut. Kas nad Graniitvillas ka ööbisid, auditist ei selgu, kuid villa kodulehelt võib lugeda, et seal on ööbimiseks pakkuda luksuslikke sviite. Innukas koolitustel käimine jätkus ka sel aastal – auditi andmetel käisid IT-ametnikud tänavu jaanuaris Kopli Madise turismitalus, et kuulata seminari teemal „Kuidas süüa protsessijuhti?”. Veebruaris võeti möödunud aasta töötulemused jällegi kokku Oxforellis. Märtsis aga saabus aeg sõita viieteistkümnekesi Hannoveri tehnoloogiamessile.
 
Allikas: EPL Online