Anvelt: Krossi töölevõtmine on Reinsalu poliitiline risk

Riigikogu korruptsioonikomisjoni esimees Andres Anvelt (SDE) ütles, et Urmas Reinsalu otsus võtta Eerik-Niiles Krossi (IRL) oma nõunikuks on ministri enda poliitiline risk, mitte Krossi enesekaitse.

"Kui asi on jamps, nagu ütles Parts, siis pole tal karta midagi, kui aga mitte, nagu arvas peaminister, siis on ministril päris suur poliitiline risk," ütles Anvelt ERR-i uudisteportaalile.

Ta lisas, et ükski ametikoht ei anna kindlustust ühegi võimaliku süüdistuse suhtes ning ka seadust rikkunud riigikogulased peavad varem või hiljem vastutama.

Anvelti sõnul vajab Krossi ümber toimiv selgeid ja kiireid vastuseid, sest vastasel juhul Venemaa lihtsalt naeruvääristab Eesti valitsust. "Jääb ju totter mulje, kui peaminister teab, aga ei ütle, teised ministrid ütlevad, aga ei tea."

Eerik-Niiles Kross pöördus riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni poole saamaks hinnangut, kas tema asumist kaitseministri nõunikuks saab käsitleda korruptsioonina.

Anvelt rääkis, et riigikogu korruptsioonivastase erikomisjon arutab Krossi tegevuse menetlemisse võtmist või mittevõtmist esmaspäeval.
Kross on Interpoli poolt tagaotsitav seoses kaubalaeval "Arctic Sea" toimunud piraatlusega. Vene õiguskaitseorganid soovisid Krossi üle kuulata, kuid eestlane ei läinud kohale.

Kross ja IRL-i ministrid Urmas Reinsalu ja Ken-Marti Vaher nimetavad süüdistusi poliitiliseks. Eile sekkus Krossi juhtumisse ka peaminister Andrus Ansip, kes süüdistas Reinsalu ja Vaherit teema eestipoolses politiseerimises.