Aas: korruptsioon erasektoris on riigi poolt teadvustatud

Riigi peaprokurör Norman Aas rääkis tänasel Varuli advokaadibüroo konverentsil, et riik on korruptsiooni erasektori teadvustanud ning sellega võitlemiseks peab korruptsioonivastane strateegia tõusma.

Aas märkis, et korruptsioonivastane strateegia ning riigi võimekus korruptsiooni avastamisel peab tõusma. „Just praegusel ajal toimub politseis majandusüksuste reform ja tsentraliseerimine. Keskkriminaalpolitsei alustas majanduskuritegude büroo, kelle ülesandeks on raskemate majanduskuritegude uurimine,“ ütles Aas konverentsil.

Aas rääkis, et praegusel hetkel on riigikogu menetluses karistusseadustiku muutmise eelnõu, mille üheks muudatuseks kavas luua eraldi peatükk, mis kannab nime korruptsioon erasektoris. Aas nentis, et täna on reaalne tähelepanu ja ressurss suures osas olnud siiski avaliku sektori korruptsiooni uurimises.

„Erasektori korruptsiooni uurimise töötunnid on selges vähemuses avaliku sektori korruptsiooni uurimisest,“ nentis ta. Aas lisas, et korruptsioon erasektoris on riigi poolt siiski teadvustatud.

Aas rääkis, et oluline antud teemal on, et ettevõtjad oleksid võimalikest korruptsiooni ohtudest teadliku ning teadlikud milliseid abinõusid kasutada.