Artiklid

09.10.2017

Pevkur: korruptandid ei tohiks valimistel kandideerida

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur andis täna riigikogu menetlusse seaduseelnõu, mille eesmärgiks on lõpetada olukord, kus altkäemaksu võtmise eest süüdi mõistetud inimesel on võimalik uuesti kandideerida kohalikku volikogusse, riigikogusse või Euroopa Parlamenti.
16.03.2015

Allikas: altkäemaksuvõtja Zarenkovil suurendati Maardus palka kolmandiku võrra

Altkäemaksu võtmises süüdi mõistetud Maardu rahvamaja endine direktor Andrei Zarenkovon praegu vormistatud rahvamajja tööle poole kohaga režissöörina ja täiskohaga lavastajana. Selle tulemusel on Zarenkovi palk suurenenud kolmandiku võrra. "Rahvamaja direktorina teenis ta 1300 eurot bruto, praegu pooleteise koha eest teenib umbes 1700 eurot bruto," teatas allikas.
02.10.2013

Kalle Klandorf: Korruptsioonist mitte ainult Tallinnas

Nii mitmelgi korral on pealinna võimule vastanduvate parteide esindajad püüdnud Tallinna linnajuhte süüdistada korruptsioonis, lehvitades arusaamatult leiutatud numbritega ning rääkides udujuttu teenimata tulust ja spetsiaalselt kehvemaks muudetud majanduskeskkonnast. Kui aga hakata antud probleemi sügavamalt uurima ja statistikat tudeerima, siis kas reaalne pilt ikka ühtib sellega, mida ühiskonnas luua püütakse?
30.04.2013

Edgar Savisaare pea kohal ripub kirvena korruptsiooni kriminaalasi

Tallinna linnapea Edgar Savisaar peab ägedat võitlust, et poole aasta pärast toimuvatel kohalikel valimistel saaks tema juhitav Keskerakond Tallinna linnavolikogus jälle üle poole häältest. Ent kirvena tema pea kohal on altkäemaksu võtmise ja rahapesu kriminaalasi, mille kõik võimalikud arengud on talle enne valimisi halvad.
10.04.2012

Kas Viimsi vallas uus lindi- või pistiseskandaal?

Viimsi volikogu umbusaldushääletusel kerkis täna ootamatult esile hoopis helisalvestis, milles reformierakondlased väidetavalt teevad omakasu saamise eesmärgil ettepaneku tõsta koolihoone rendilepingus ruutmeetri hinda kümne krooni võrra.
17.03.2012

Korruptsioonivaba Eesti soovib kehtestada poliitikute eetikakoodeksi

Kõrgete poliitikute küsitavale käitumisele on avalikkusel selgem hinnangut anda, kui oleks olemas riigikogu liikmete eetikakoodeks, leiab ühing Korruptsioonivaba Eesti. Viimasel ajal arutleu tekitanud parlamendiliikme võimalik sekkumine kohaliku tasandi võimuvaidlusesse või saadiku eetiliselt kaheldav äritegevus on ühingu hinnangul näited valdkondadest, kus sageli viidatakse sellele, et seaduserikkumsit ei ole tuvastatud, aga avalikkusele jääb mulje vastuvõetamatust käitumisest.

Lehed