Mai 2011

 Ühingus toimunud

 

Transparency International Leedu kutsub korruptsioonialasesse suveülikooli

TI Leedu korraldab 11.-15. juulini Leedus, Vilniuses tulevastele liidritele mainekate lektoritega intensiivkursuse korruptsioonist ja selle vastu võitlemisest ning ootab osalema aktiivseid tudengeid Eestist. Kandideerimise lõpptähtaeg on 15. mai ja kohtade arv on piiratud.

 

Ühing Korruptsioonivaba Eesti ja Avatud Eesti Fond soovivad eetilisemat Eestit

Avatud Eesti Fond otsustas toetada ühingu Korruptsioonivaba Eesti arengut ja ettevõtmisi aasta jooksul 48 477 euroga.

 

Transparency Internationali (TI) Globaalne Korruptsiooniraport keskendub kliimamuutustega võitlemisel esinevatele korruptsiooniriskidele

Hiljuti avalikustatud TI Globaalne Korruptsiooniraport rõhutab vajadust vähendada korruptsiooni riikides, mis seisavad enim silmitsi kliimamuutuste ning selle tagajärgedega.

 

Ühingu arvamuse avaldamine korruptsioonivastase strateegia 2010. aasta täitmisaruande kohta

Ühingu Korruptsioonivaba Eesti arvamus Vabariigi Valitsuse korruptsioonivastase strateegia 2010.aasta täitmisaruande kohta.

 

Toimus koolitusseminar ettevõtjatele

15. aprillil toimus Tallinnas ettevõtjatele suunatud korruptsioonialane koolitusseminar teemal "Ettevõtete korruptsiooniriskid ja igapäevases äritegevuses tekkivate konfliktsituatsioonide lahendamine".

 

Transparency Internationalist

TI avalikustas Globaalse Korruptsiooniraporti, mille fookuses on kliimamuutustega seotud korruptsiooniriskid

 

TI kutsub Egiptuse valitsust üles suuremale läbipaistvusele ebaseaduslikult omandatud varade tagasivõitmisel ning koostööle kodanikuühiskonnaga

Teised korruptsioonist

Valitsus kiitis heaks korruptsioonivastase strateegia 2010. aasta aruande

Vabariigi Valitsus kiitis korruptsioonivastase strateegia 2008-2012 heaks 2008. aastal. Strateegia koosneb kaheksast eesmärgist. Strateegia aruanne annab ülevaate 2010. aasta olulisematest tegevustest ning hindab tegevuste edukust.

 

3. mai oli ülemaailmne ajakirjandusvabaduse päev

Igal aastal on 3. mai päev, mil tähtsustatakse ajakirjandusvabaduse aluspõhimõtteid, hinnatakse ajakirjandusvabaduse levikut maailma eri riikides, kaitstakse meediat selle sõltumatust ohustavate rünnakute eest ning mälestatakse ajakirjanikke, kes on kaotanud elu oma tööd tehes.