31.10.2014
Pressiteade

Kutse lobiteemalise uuringu tutvustamisele

Esmaspäeval, 3. novembril kl 15 tutvustab ühing Korruptsioonivaba Eesti 2014. aastal Transparency Internationaliga koos läbi viidud lobimisteemalist uuringut. Pressikonverents toimub Tallinnas hotelli Euroopa konverentsikeskuses (Paadi tn 5).

Uuring annab ülevaate Eesti lobimaastikust ja sealt tulenevatest ohtudest läbipaistvusele. Kuidas tagada, et seaduste loomisel huvigruppide seisukohti arvestataks, aga samas hoida ära surverühmade omakasupüüdlik varjatud mõju seadusandlusele, milles võib olla ka korruptiivset huvi?

„Varjatud lobitegevus vähendab demokraatlikkust, kuna domineerida võivad kitsad huvid,” ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Jaanus Tehver. „See risk on eriti terav, kui puudub ühtne arusaam ja reeglistik lobitegevuseks.”

Ettekandele järgneb paneeldiskussioon, kus lobimisega seotud osapooled teemat avavad. Paneelis osalevad EMSLi poliitikaekspert Alari Rammo, MetaAdvisory partner valitsussuhete nõustamise alal Ott Lumi, Justiitsministeeriumi avaliku õiguse talituse nõunik Paloma-Krõõt Tupay, Riigikogu liige Indrek Saar ning advokaat ja MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Jaanus Tehver.

Uuringu kohta: tegemist on esimese omataolise uuringuga Eestis, mis analüüsib huvigruppide seadusloomes osalemist.

Pressikonverentsil osalemiseks palume registreeruda (e-post info@transparency.ee; tel. 562 44 960).

Ühing Korruptsioonivaba Eesti on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on korruptsioonivastane tegevus ja läbipaistvuse suurendamine ühiskonnas ning Transparency Internationali esindaja rolli täitmine Eestis. Ühingu oluline toetaja on Avatud Eesti Fond. Rohkem informatsiooni: www.transparency.ee.

Pressikonverentsi toimumise koht hotelli Euroopa konverentsikeskuses:

http://www.euroopa.ee/contact/?lang=en

Ühing Korruptsioonivaba Eesti