riigikogu eetikakoodeks

17.12
2014

Vanematekogu kiitis heaks riigikogu liikme hea tava

Riigikogu juhatus ja fraktsioonide esindajad kiitsid täna heaks riigikogu liikme hea tava, mis sätestab parlamendisaadikute käitumisreeglid.

16.12
2014

Saates "Vabariigi kodanikud" arutati riigikogu liikme eetikakoodeksiga seonduvat

Suvel parlamendi juhatusele üle antud eetikakoodeks rahvaesindajates erilist vaimustust pole esile kutsunud. Valitseb kas vaikus või avaldatakse arvamust, et mõtleme veel, ning kolmandad leiavad, et tegelikult on see üldse tarbetu, kuna individuaalsest ja ühiskondlikust sisemisest kompassist piisab.

09.12
2014

Riigikogulase eetikakoodeks saab valmis

Kaja Kallas (fotol) hakkas riigikogu liikmena eetikakoodeksit koostama juba 2012. aastal.

06.10
2014

Eetikakoodeks saab osaks riigikogu liikme ABCst

Riigikogu töörühm loodab fraktsioonidega kokkuleppele jõuda riigikogu liikmete käitumisjuhistes, et lisada need kevadel valitavatele saadikutele mõeldud infoväljaandesse «Riigikogu liikme ABC».

03.07
2014

Seitse käsku küüni seinal

Riigikogu tegevuse kohale puhuti suve hakul kaunis, kuid hõlpsasti lõhkev eetikamull.

22.06
2014

Barbi Pilvre: küsimus on eetikakoodeksi staatuses

Riigikogu liige Barbi Pilvre (SDE) leiab, et äsja riigikogu juhatusele üle antud parlamendiliikmete eetikakoodeksi põhimõtted on õiged, kuid nüüd tuleb otsustada, milline staatus sellele anda.

22.06
2014

Liisa Pakosta: lühem eetikakoodeks oleks mõjusam

Riigikogu liige Liisa Pakosta (IRL) ütles, et toetab riigikogu eetikakoodeksi vastuvõtmist, kuid see võiks olla lühem kui Kaja Kallase viimati välja pakutu ning vajaks ka veidi sisulist kohendamist.

20.06
2014

Kommentaar | Riigikogu olematust eetikakoodeksist

Need sündmused, mis ajendasid riigikogu eetikakoodeksit looma, on saanud ajalooks. Isegi vabariigi prokuratuuri poolt inkvisitsiooniliste meetoditega (selle sõna keskaegses tähenduses) läbi viidud uurimine ei tuvastanud midagi taunimisväärset ja nii see jäänukski, kui asi poleks taas korraks ajakirjanduses vilksatanud, nii et ajakirjanik minult selle kohta küsis.

17.06
2014

Vaata, millised käitumisreeglid seab eetikakoodeks riigikogu liikmetele

Riigikogu liikmete eetikakoodeksi töörühma juht Kaja Kallas andis täna üle kahe aasta ette valmistatud eetikakoodeksi eelnõu parlamendi juhatusele üle. Postimees.ee avaldab eetikakoodeksi teksti täismahus.

08.02
2014

Riigikogu eetikakoodeksit pidurdavad rahvasaadikute hirmud

Riigikogu eetikakoodeks seisab juba alates maikuust varjusurmas. Parlament on lõhenenud viie võimaliku lahenduse vahel ja kui kokkuleppele ei jõuta, jääb koodeks loomata.

Lehed