kutse-eetika

07.02
2017

Riigikogu hääletas ERR-i eetikanõukogu loomise plaani maha

Riigikogu lükkas teisipäevasel istungil juhtivkomisjoniks olnud kultuurikomisjoni ettepanekul tagasi seaduseelnõu, millega sooviti luua Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juurde sõltumatu eetikanõukogu, mis oleks hakanud andma eetilisi ja moraalseid hinnanguid ERR-i tegevuse kohta.

05.12
2016

Äripäev asutas kommunikatsiooniagentuuri, toimetus eitab koostööd

Mitmed ettevõtjad on saanud Äripäeva domeeniga e-posti aadressidelt kirju, milles Äripäeva loodud turundus- ja kommunikatsiooniagentuur pakub oma teenuseid. Muuhulgas pakub agentuur võimalust saada arvamusartiklite kaudu valdkonna arvamusliidriks. Äripäeva toimetus eitab võimalust end sedasi nende leheveergudele sisse osta.

13.08
2014

EAS näitas halba eeskuju

Raske on pidada usaldusväärseks partneriks ettevõtjatele kõrgeid nõudmisi esitavat EASi, mis ise pidevalt lati alt läbi jookseb, leiab Äripäev juhtkirjas.

05.01
2014

Eve Rohtla: eetika õhuke kaitsekiht

Uurivatele ajakirjanikele meeldib end maailmaparandajaks nimetada. Kui sellele mõelda rahulikult, küünilise irooniata – mis ajakirjanike tööd vahel teenimatult, vahel teenitult saadab –, siis nii see peakski ju olema. Näiteks kui ajakirjanik saab teada, et kasumi nimel ei soovi tehase omanik uutesse puhastusseadmetesse investeerida ja seetõttu voolavad mürgid toomishoone kõrval olevasse jõkke, milles ujuvad lapsed, kannab loo avaldamine ju maailmaparanduslikku eesmärki.

14.12
2013

Ravimifirmad ei tohi arstidele enam kingitusi teha

Ravimitootjate liit kinnitas üldkogul eetikakoodeksi muudatused. Muuhulgas keelab eetikakoodeks ka igasutuste kingituste ja hüvitiste andmise arstidele. Samas lubatakse seminaridel-konverentsidel pakkuda kuni 80 eurot maksvat toidukorda.