15.06
2016

Justiitsministeerium: kingituste rahalise piiri paikapanemine oleks korruptsiooni legaliseerimine

Justiitsministeerium leiab, et korruptsiooni alane teadlikkus on Eestis lünklik, samas ei pea ministeerium õigeks panna paika täpset rahalist piiri, millest kallima kingi vastuvõtmine peaks olema keelatud.

27.01
2016

Eesti seisab korruptsioonitajumise indeksis paigal

Ühingu Korruptsioonivaba Eesti poolt avalikustatud 2015. aasta rahvusvahelise korruptsioonitajumise indeksi järgi on Eesti tulemus 70 punkti, mis on punkti võrra parem kui eelmisel aastal. 168 riigi arvestuses jagab Eesti 23.-26. kohta Prantsusmaa, Tšiili ja Araabia Ühendemiraatidega.

30.12
2015

Audit: Kelmiküla lasteaia ruumide rentimine lastehoiule tekitab korruptsiooniohu

Tallinna sisekontroll leidis oma auditis, et Kelmiküla lasteaed on andnud hoone kolmanda korruse ruumid lapsehoiuteenust pakkuva SA Kelmiküla Lapsed kasutusse, võttes raha tegelikust kasutusest vähemate tundide eest ning tekitades lasteaiatöötajaid sihtasutusse võttes korruptsiooniohu.

30.04
2015

Keskkriminaalpolitsei tabas altkäemaksu nõudnud ehitusjärelevalvaja

Keskkriminaalpolitsei töötajad pidasid 23. aprillil kinni ehitusjärelevalvet teostava ettevõtte töötaja, keda kahtlustatakse altkäemaksu nõudmises.

16.12
2014

Politsei uurib Lääne-Saare vallavalimistel suitsupaki eest häälteostmist

Politsei alustas kriminaalmenetlust Keskerakonna avalduse põhjal, et Lääne-Saare valla valimistel osteti Sõmeral hääli suitsupaki eest.

03.12
2014

Eesti tõusis korruptsioonivabaduse edetabelis kahe koha võrra

Tänavuse korruptsioonitajumise indeksi järgi sai Eesti 69 punkti ning tõusis 175 riigi seas 26. kohale, jagades seda kohta Prantsusmaa ja Katariga.

13.11
2014

Riigikontroll pöördus kultuurkapitali rahaeralduse pärast politseisse

Riigikontroll leidis kultuurkapitalis tehtud auditi käigus, et kirjandusfestivalile HeadRead raha eraldamisel võidi rikkuda korruptsioonivastast seadust, sest kirjanduse sihtkapitali nõukogusse kuulus Krista Kaer, kes oli ka festivali korraldava MTÜ juhatuses.

06.10
2014

Ametnike eetikakoodeks täieneb sõnavabaduse põhimõttega

Heiki Sibula juhitav ametnikueetika nõukogu on valmis saanud uue ametniku eetikakoodeksi kavandi, millele ootab ministeeriumide, maavalitsuste, ametite-inspektsioonide ja teiste osapoolte tagasisidet.

22.06
2014

Barbi Pilvre: küsimus on eetikakoodeksi staatuses

Riigikogu liige Barbi Pilvre (SDE) leiab, et äsja riigikogu juhatusele üle antud parlamendiliikmete eetikakoodeksi põhimõtted on õiged, kuid nüüd tuleb otsustada, milline staatus sellele anda.

22.06
2014

Liisa Pakosta: lühem eetikakoodeks oleks mõjusam

Riigikogu liige Liisa Pakosta (IRL) ütles, et toetab riigikogu eetikakoodeksi vastuvõtmist, kuid see võiks olla lühem kui Kaja Kallase viimati välja pakutu ning vajaks ka veidi sisulist kohendamist.

18.03
2014

Riigiprokurör keeldus Toobali ja Laasi kriminaalasja lõpetamast

Riigiprokurör Inna Ombler otsustas jätta rahuldamata riigikogu liikmete Priit Toobali ja Lauri Laasi oportuniteedi kohaldamise taotluse.

17.12
2013

Ringkonnakohus mõistis Seedri eksnõunik Alar Oppari süüdi

Tallinna ringkonnakohus tühistas põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri endise nõuniku Alar Oppari ja koos temaga kohtu all olnud Taani ärimees Thorben Gronkjaer Nielseni korruptsioonikuritegudesüüdistuses teist korda õigeks mõistnud Harju maakohtu otsuse ja tegi asjas uue otsuse.