02.05
2016

Lääne -Virumaa kunstnikud astuvad kevadnäitusel kunstiga korruptsiooni vastu

Rakvere Galeriis avatakse homme Lääne-Virumaa kunstnike kevadnäitus „Korruptsioon”, kuhu oodatakse üle 20 töö.

18.03
2016

Kuidas kujutada korruptsiooni?

Kunstnikel seisab kevadel ees tõsine katsumus. Tuleb kujutada korruptsiooni. Kunsti vahenditega. Kujundlikult. Kuidas silmale nähtamatu teoseks vormistada?

17.10
2013

Valijate häälte ostmine on avalik saladus

On avalik saladus, et osa kandidaate kasutab volikogusse pääsemiseks lubatu piiril balansseerivaid võtteid. Rahvasuu nimetab nende tegevust häälte ostmiseks.

27.09
2012

Riigipilv jagab veebis eksitavat infot

Rahandusministeerium kogus kokku kõigi omavalitsuste finantsandmed ja pani need aadressil www.riigipilv.ee internetti avalikult vaatamiseks. Paraku selgub, et andmed ei ole omavahel sugugi võrreldavad ning nende põhjal tehtud järeldused võivad osutuda ekslikeks.

03.05
2012

Ka politsei tahab Rakvere linnapead Andres Jaadlat karistada

Politsei karistas eelmise aasta 25. märtsil Andres Jaadlat korruptsioonivastase seaduse rikkumise eest väärteo korras 191,73eurose trahviga, kuid maakohus tühistas selle otsuse. Politsei on selle otsuse aga vaidlustanud.

Mullu 25. oktoobril lõpetas Viru maakohus väärteomenetluse otsatarbekuse tõttu. Kohtu pressiesindaja Jelena Muttoneni sõnul lähtus kohus väärteomenetluse lõpetamisel asjaolust, et Jaadla on antud samalaadse süüdistusega kriminaalkorras kohtu alla ja väärteokaristus on tühine, võrreldes eeldatava karistusega kriminaalasjas.