Artiklid

Sisu tüüp:

Keel:

Väljaantud:

Väljaandja:

Teema:

Tüüp:

Staatus:

17.12
2014

Juhtkiri | Riigikogulase ABC: sina ei pea mitte…

Kas riigikogu liikme hea tava, mille parlamendi vanematekogu eile heaks kiitis, suudab parandada Toompea lossi mainet avalikkuse silmis? Või mis veelgi tähtsam – kas see takistab mõnd riigikogu liiget panemast toime ükskõik millist taunimisväärset tegu?

17.12
2014

Vanematekogu kiitis heaks riigikogu liikme hea tava

Riigikogu juhatus ja fraktsioonide esindajad kiitsid täna heaks riigikogu liikme hea tava, mis sätestab parlamendisaadikute käitumisreeglid.

22.07
2014

Nestor: Kallase koostatud eetikakoodeksiga tuleb veel vaeva näha

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul peab parlamendi eetikakoodeksiga veel väga palju vaeva nägema, sest praeguseks Euroopa Parlamenti (EP) siirdunud Kaja Kallase juhitud töögrupp ei jõudnud selle ettevalmistamisega kuigi kaugele.

«Ei saa öelda, et asi oleks päris toores, kuid see vajab veel põhjalikku tegelemist,» ütles Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Nestor esmaspäeval BNSile. Juuni keskel EP saadikuks saanud Kallas saatis eetikakoodeksi algversiooni riigikogu juhatusele ja kõikidele fraktsioonidele.

06.02
2014

Lugeja kirjutas Riigikogu liikmetele ja kõrgematele riigiametnikele eetikakoodeksi

Koostasin omapoolse eetikakoodeksi Riigikogu liikmetele ja teistele kõrgetele riigiametnikele. Koodeksi eesmärk on anda neile raamistik käitumisotsuste tegemiseks nii teenistuses kui vabal ajal. Eetikakoodeks tugineb meie kultuuriruumi headele tavadele, üldtunnustatud moraalinormidele ning Riigikogu liikmete ja teiste kõrgete riigiametnike töö iseloomule.

Eetikakoodeks täpsustab ja täiendab avaliku teenistuse eetikakoodeksis sätestatut.