20.03.2014

Prokuratuur kaalub EAS-i uue juhi uurimist


Läinud neljapäeval valis Ettevõtluse Arendamise SA (EAS) uueks juhatuse liikmeks Andres Rannamäe, kuid pärast seda võttis rahandusministeerium ühendust politsei ja prokuratuuriga ning teavitas Euroopa Pettustevastasest Ametist (OLAF) saadud infost, et Rannamäe võib olla seotud 570 000 euro teadusrahade kantimisega.

Aastatel 2008–2013 juhtis Rannamäe Põlva osaühingut Nordbiochem ning eelnevalt oli firma saanud EAS-ilt ligi kaks miljonit eurot piimhappekeemia alaseks teadustööks, kirjutab Eesti Ekspress.

Alltöövõtjana osales uuringutes Venemaa ettevõte Invivo ning venelaste väitel on neil tehtud töö eest siiani 570 000 eurot saamata. Raha ei jõudnud Invivo arvele, vaid kanti 2010. aastal Luksemburgis asuva firma Springhill kontole.

Rannamäe ütles nädalalehele, et ta palus ülekande teha Invivo juhataja soovil. "Mina oli selles ahelas ainult palve edastaja," kinnitas ta.

Invivot esindavate Soome advokaatide väitel oli ülekande aluseks olnud Invivo juhataja kirja puhul tegemist Eestis valminud võltsinguga, kuid Rannamäe sõnul on tegemist valesüüdistusega.